Festival "Igraj se z mano"

Tudi letos bo povabilo k igri že 5. leto zapored moč slišati na Štajerskem.
V petek, 23. maja bo festival v Mariboru namreč otvoril letošnje pestro festivalsko dogajanje.

V tednu, ki sledi, pa se bo to preselilo tudi v Ljubljano (27. - 30. maj) ter kasneje še na Muto (30. maj).

Dogodki so posvečeni predvsem otrokom in mladostnikom s poudarkom na otrocih in mladostnikih s posebnimi potrebami. Širša družba je namreč, zaradi nepoznavanja teh določenih socialnih skupin prežeta s stereotipi, ki o ljudeh s posebnimi potrebami ustvarjajo mit o nesposobnosti, namesto da bi prepoznavali njihove kvalitete ter o drugačnosti namesto, da bi jih sprejeli kot podobne. Dogodki so tako namenjeni druženju vseh ljudi, ne glede na posameznikovo starost, izobrazbo in druge socialne in kulturne specifike. Nudijo priložnost za povezovanje in spoznavanje skozi skupne dejavnosti, s tem pa hkrati gradijo temelje za bolj razumevajočo in odprto družbo prihodnosti.

Slovenski šolski muzej se mu pridružuje z dvema delavnicama in sicer:
- v torek, 27.5. in petek 30.5. z Učno uro v antični Emoni in
- v sredo, 28.5. s Sumersko delavnico.

Dogodka se bosta odvila na festivalskem prizorišču na Kongresnem trgu.

Lepo povabljeni!