Mednarodni muzejski dan 2014

Slovenski šolski muzej se tudi letos tradicionalno 18. maja pridružuje Mednarodnemu muzejskemu dnevu in brezplačno odpira svoja vrata za obiskovalce od 10. do 16. ure.

Letošnja tema Muzejske zbirke povezujejo izpostavlja povezovalno dejavnost in vrednost muzeja in dela v njem. Z novitetnimi pristopi za fizično in virtualno dostopnost muzejskih zbirk, se muzeji povezujejo z različnimi skupinami uporabnikov in postajajo platforma medkulturnih izmenjav. Povezujejo obiskovalce, generacije, skupnosti in kulture. Povezujejo preteklost s sedanjostjo in prihodnostjo in omogočajo sedanjim in prihodnjim generacijam, da boljše doumejo in razumevajo svoje začetke in zgodovino.

Muzeji so žive institucije, ki nenehno dopolnjujejo svoja klasična poslanstva, se povezujejo tudi med seboj in na ta način izmenjujejo in povezujejo kulturne dobrine in znanja o kulturah sveta.

Program:
ob 13. uri Učna ura ROČNA DELA
ob 15. uri Učna ura LEPOPIS

Na ogled Stalna razstava Šolstvo na Slovenskem skozi stoletja in
občasni razstavi Pišem, torej sem! in Slikanica moja prva knjiga.