Jesenske počitnice v Slovenskem šolskem muzeju

JESENSKE POČITNICE V SLOVENSKEM ŠOLSKEM MUZEJU

Vabimo vas, da v času med 28. in 30. oktobrom nekaj počitniških uric preživite v zanimivi družbi med pisali in slikanicami!

A /  Delavnica kaligrafije:

-  v ponedeljek, 28.10.2013  med 10. in 14. uro.

B /  Delavnica klesanja črk:

-  v sredo 30.10.2013 med 10. in 14. uro.

Delavnici vodi Marko Drpič, obiskovalci se lahko kadarkoli v tem času priključijo in sodelujejo pri delavnici določenega dne. Predhodna prijava ni potrebna.

C / Likovne delavnice ob razstavi Slikanica – moja prva knjiga

V uvodnem delu delavnic bo voden ogled razstave Slikanica – moja prva knjiga, ki je vsebinsko prilagojen starosti obiskovalcev.

1. V ponedeljek, 28. 10. 2013 ob 10h za otroke do 9. leta starosti:  Za devetimi gorami in devetimi vodami…
Otroci si skozi pogovor z izvajalcem delavnice prikličejo v spomin njihove najljubše pravljice in pravljične junake. Z likovnim ustvarjanjem izbrane pravljične junake »oživijo« - izdelajo preproste lutke. S pomočjo izvajalcev delavnice in njihovih spremljevalcev ustvarijo tudi »pravljične vrtove« - prostor srečevanja njihovih junakov. (individualno in skupinsko delo)

Tehnika: voščenke, kolaž

2.
 V torek, 29. 10. 2013 ob 10h za otroke med 10. in 12. letom starosti:  Strip - Deveta umetnost ni deveta briga
Učenci druge triade bodo podrobneje spoznali umetnost stripa, kjer besedna in slikovna informacija sodelujeta na specifičen način, ki je za mlade zanimiv in privlačen. Skozi diskusijo poskušajo najti glavne značilnosti in posebnosti stripovske umetnosti, ter spoznati najpomembnejše slovenske stripovske ustvarjalce. Likovno nalogo bodo učenci izpolnjevali v tandemih. Vsak par učencev si bo zamislil izvirno šalo (vic), ki ga bo nato v obliki stripa zarisal in zapisal.

Tehnika: flomastri, vodene barvice/barvice

3.
V sredo 30. 10. 2013 za otroke nad 12. letom starosti:  Dober oglas, seže v deveto vas
Udeleženci ob ogledu razstave na primeru slikanic spoznajo, da vizualna in verbalna informacija pogosto sodelujeta pri posredovanju vsebine. Skozi pogovor poskušamo najti še ostale primere, kjer obe vrsti informacije sodelujeta med seboj (časopisi, knjige, TV, reklame, jumbo plakati …). Pri reševanju likovne naloge udeleženci delavnice s pomočjo izrezkov iz starih časopisov in revij izdelajo lastno reklamo za določen produkt, dogodek, oddajo.

Tehnika: kolaž

Likovne delavnice vodita Polona Koželj in Anton Arko in  trajajo približno 1,5 ure.

Udeležbo na  likovnih delavnicah je potrebno predhodno najaviti:  01/2513 024,  031/299 676 ali po elektronski pošti: prijavassm@guest.arnes.si.

Vse delavnice so brezplačne, plača se vstopnina v muzej, 1,00 €.

Več informacij:  spletna stran: www.ssolski-muzej.si, FB Slovenski šolski muzej

Se vidimo v muzeju!