Mednarodni muzejski dan, 18.5.2013

Nosilna tema letošnjega Mednarodnega muzejskega dne 2013 je Muzej (spomin + ustvarjalnost) = družbena sprememba.
Tema se aktualno odziva na sodoben čas in še močneje opozarja na pomembno vlogo muzejev na socialnem področju. Muzej (spomin+ustvarjalnost)=družbena sprememba vzpodbuja aktivno vključevanje  in »aktiviranje« muzejskih institucij v družbi, poudarja moč in naboj, ki ga ima bogastvo kulturne dediščine, in njene priložnosti za konstruktivne družbene spremembe. Optimistična tema, s širokimi možnostmi vključevanja različnih vsebin in konceptov, zaokroža kompleksnost muzejskih nalog in poslanstev in kliče k sodelovanju v skupnosti, njenemu razvoju in razumevanju.
Vsi slovenski muzeji vabljeni k interpretaciji letošnje teme, ki muzejskim institucijam omogoča glasnost in aktualnost!

ICOM

Vas in Vaše prijatelje vabimo

v soboto, 18. maja 2013 od 10.00 do 18.00 ure

v Slovenski šolski muzej

na brezplačen ogled stalne razstave

• Šolstvo na slovenskem skozi stoletja

in občasnih razstav

• Šola iz zemlje - učenje visokih Andov
  • Pišem, torej sem!

PROGRAM:

Ob razstavi Pišem, torej sem! smo pripravili tudi dve novi delavnici:

ob 11.00 - delavnica Klinopis
ob 12.00 - delavnica Voščene tablice

ob 13.00 - vodstvo po razstavi Pišem, torej sem!

ob 15.00 - vodstvo po razstavi Šola iz zemlje, učenje visokih Andov
ob 16.00 - delavnica Kl
inopis
ob 17.00 - delavnica Voščene tablice

Tudi letos se pridružujemo akciji Zveze prijateljev mladine
"Za družine brezplačno" od 15.5. - 22.5.2013

15. maj je za mednarodni dan družin leta 1993 razglasila Generalna skupščina OZN. Zveza družin pri ZPMS je v sodelovanju s kulturno umetniškimi institucijami in organizacijami tudi letos pripravila akcijo ZA DRUŽINE BREZPLAČNO. Družinam bo v Tednu družin od 15. do 22. maja ali na dan, ki je posebej naveden, omogočen brezplačen ogled razstav, muzejskih zbirk in posebnih prireditev, namenjenih vsem družinskim članom.