ZIMSKE POČITNICE V SLOVENSKEM ŠOLSKEM MUZEJU OD 25.2. DO 1.3. 2013

Ste že razmišljali, kaj boste počeli v počitniških dnevih? Za vse, ki ne boste smučali, drsali ali obiskali babic in dedkov, v muzeju pripravljamo zanimiv počitniški teden ustvarjalnosti.

Vabljeni v Slovenski šolski muzej, Plečnikov trg 1 v Ljubljani!

Delavnice in učne ure so narejene v okviru spremljevalnega programa ob razstavi Šola iz zemlje: učenje visokih Andov in so namenjene razvijanju občutljivosti, povezanosti in hvaležnosti življenju.

Prijave na posamezno učno uro ali delavnico so možne do 22.2. do 15. ure na telefonske številke: 01/2513 024, 031/299 676 ali po e-pošti: prijavassm@guest.arnes.si, solski.muzej@guest.arnes.si

Ura: od 10.00 do 12.00 ure
Cena: brezplačno

Na začetku vsake delavnice oz. učne ure bo najprej vodstvo po razstavi.

1. Učna ura intuicije (torek, 26.2. in petek, 1.3):

·         delo s simboli – risanje z levo roko: uravnovešanje možganskih polovic,

·         igra za razvijanje intuicije s kartami s« tiwanaškimi« številkami: izboljšuje intuicijo, koncentracijo, sposobnost vizualizacije,

·         pogovor s predniki, kako izdelati družinsko drevo: razvija občutek povezanosti in hvaležnosti.

Starostna skupina: OŠ, srednja šola (delo v skupini prilagojeno starosti udeležencev).

2. Indijanska učna ura v naravi - v Tivoliju (ponedeljek, 25.2. in četrtek 28.2.) :

·         povezava skupine in pozdrav,

·         indijanska hoja,

·         pogovor z vetrom, drevesi, poslušanje zemlje, zvoki gozda,

·         vaje zaupanja (in še kaj, prilagojeno starosti udeležencev v skupini).

3. Delavnica o stereotipih (sreda, 27.2.):

·          kaj so stereotipi, katere stereotipe poznamo (stereotipi do drugačnih, drugih narodnosti ...). Na delavnici se bomo posebej dotaknili stereotipov o starosti in starejših ljudeh. V družbi se velikokrat pojavlja izkrivljen pogled na starost in starostnike – predvsem pod vplivom medijskih sporočil in podob. Na to se navezujejo tudi vrednote: spoštovanje starejših, vrednotenje izkušenj in znanj, ki jih starejši imajo, sodelovanje s starejšimi.

Starostna skupina: 3. triada OŠ, srednješolci.