8. februar - PREŠERNOV DAN - slovenski kulturni praznik

V torek, 8. februarja 2022, na slovenski kulturni praznik, bo vstop v naš muzej brezplačen.

Na ogled je gostujoča razstava Hrvaškega šolskega muzeja, Bertuchovo kraljestvo slik ter učilnica naših babic in dedkov, kjer se lahko preizkusite v lepopisanju in razstava Tri desetletja izobraževanja v samostojni Sloveniji.

Od 10h – 18h
"Drop in" Delavnica lepopisja (od 1. razreda OŠ naprej)

Pero v peresniku, črnilo in narokavnik so obvezna oprema za vse, ki bi se radi preizkusili v pisanju lepopisnih črk. Spoznajte pravilo držo peresa, ustrezno debelino črk in razmigajte svoje zapestje, da bodo črke lepe in čitljive.

Delavnica Raziskujmo muzejske predmete (1. in 2. triada OŠ)
Vas zanima, kaj počnejo muzejski raziskovalci? Izberite svoj starinski predmet in se postavite v njihovo vlogo. Poskusite ugotoviti, kako so predmet nekoč uporabljali. Iz katerih materialov je izdelan? Kaj pa danes uporabljamo namesto njega?

Muzej lahko obiščejo osebe z dokazilom o izpolnjevanju enega od pogojev PCT (preboleli, cepljeni, testirani). Potrdilo in osebni dokument imejte s sabo. Dokazilo ni potrebno za mlajše od 12 let. V muzeju je obvezna uporaba zaščitnih mask.

Vljudno vabljeni!