Juhuhu, počitnice so tu! // Zimske počitnice 2019

Vabljeni v Slovenski šolski muzej na počitniške delavnice med 25. februarjem in 1. marcem.

Udeležite se lahko štirih ustvarjalnih delavnic in učne ure Nedeljska šola. S počitniškim 50% popustom je cena delavnice ali učne ure 2 € na otroka. Za spremljevalce je cena učne ure 2,5 €, delavnice pa so brezplačne. Rezervacije sprejemamo na e-naslovu: prijavassm@guest.arnes.si

Program:

- ponedeljek, 25. 2. ob 10h, Delavnica izdelovanja živali iz papirja

Veš, da imamo tudi v Slovenskem šolskem muzeju na ogled različne živali? Celo medveda, ki je nekoč lomastil v okolici Iga. Na delavnici bomo izvedeli, kako so živali povezane s šolo in naredili vsak svojo igračo - žival iz papirja.

- torek, 26. 2. ob 10h, Delavnica Mandala - zahvala Zemlji

Ljudje so vedno praznovali praznike narave, saj so se zavedali, kako odvisni smo ljudje od Zemlje in njenih darov. Na delavnici bomo spoznali semena različnih rastlin, iz katerih bomo nato ustvarili mandalo.

- sreda, 27. 2. ob 10h, Delavnica izdelovanja maket učilnice

Na naši razstavi se skriva kar nekaj maket iz različnih materialov. Skupaj jih bomo poiskali in nato izdelali vsak svojo učilnico. Bo tvoja sodobna, taka iz prihodnosti ali starinska s koruzo v kotu?

- četrtek, 28. 2. ob 10h, Učna ura nedeljska šola

Preoblekli se bomo v učence iz leta 1865 in ob igrani uri zgodovine spoznali pravila, pohvale ter kazni, ki so v šoli veljale nekoč.

- petek, 1. 3. ob 10h, Delavnica izdelovanja pustnih mask

Pustno rajanje se je že skoraj pričelo. Če še nimaš pustne maske ali bi rad imel kakšno po svoji zamisli, si jo lahko narediš pri nas. Da bomo skupaj priklicali pomlad!