Ta veseli dan KuLTuRe 2018

Kljub gradbenim delom, ki se počasi zaključujejo, bo muzej na Ta veseli dan kulture odprt od
11.00 – 19.00 ure, na ogled je le drugi del stalne razstave Šolstvo na Slovenskem skozi stoletja.

PROGRAM:

- 14.30 Učna ura Lepopis
Pri učni uri lepopisja se učenci seznanijo s pomenom in vlogo lepopisja v šoli, osnove lepopisne pisave pa pridobijo s pisanjem lepopisnih črk s peresnikom in črnilom na učne liste pod budnim očesom gospodične učiteljice.

- 16.00 Učna ura Lepo vedenje
S pomočjo šolskega reda iz leta 1902 učenci spoznavajo, kako so se morali njihovi vrstniki pred sto in več leti obnašati na poti v šolo, v šoli in na poti iz šole domov ter kako so bili kaznovani, če so te »šolske postave« kršili. Dotaknejo se tudi bontona – kaj je bonton, lepo vedenje, olika, kdo je gentleman, dama, kdo je gizdalin, kdaj je nekdo nečimrn, kdaj govorimo o obrekovanju.

- 17.30 Učna ura Fizika
Najosnovnejše poznavanje naravoslovja pri osnovnošolcih je predpisal državni zakon z dne 14. maja 1869. Marljivim učencem je dana priložnost, da svoje znanje fizikalnih zakonov razširijo in utemeljijo v Slovenskem šolskem muzeju. Pri učni uri fizike iz leta 1900, se učenci s pomočjo starih učnih pripomočkov seznanijo z osnovami fizike

Vabimo vas, da s kulturo preživite lepe trenutke.