Z igro do dediščine 2016

V Tednu otroka med 3. in 9. oktobrom 2016 se bomo muzeji in galerije po vsej Sloveniji ponovno združili v skupno akcijo in vas popeljali Z IGRO DO DEDIŠČINE.

Organizator dogodka je Sekcija za izobraževanje in komuniciranje Skupnosti muzejev Slovenije, ki želi otrokom in družinam na igriv, zanimiv in poučen način približati bogato kulturno dediščino in jim hkrati omogočati kakovostno preživljanje prostega časa.

Letos je kar 49 ustanov pripravilo pester izbor razstav, vodstev, delavnic ter drugih muzejskih in galerijskih doživetij, med katerimi se zagotovo za vsakega raziskovalca, radovedneža in ustvarjalca najde primerna ponudba.

Kot vsako leto je v Tednu otroka vstop v sodelujoče ustanove za otroke in družine brezplačen. Podroben program dogajanja najdete v spletni zloženki.

Program v SŠM:
- 5.10. ob 17.00: DELAVNICA LEPOPISANJA
Udeleženci se bodo seznanili z osnovami lepopisanja: v starih šolskih klopeh bodo poprijeli za peresnik in urili svoje prste in zapestje, nato pa s pomočjo lepopisnega delovnega zvezka spoznali pravilno obliko lepopisnih črk.

- 8.10. ob 11.00: DELAVNICA VEZENJA
Udeleženci bodo spoznali zgodovino in osnove vezenja, kot so se ga učili v šoli nekdanjih dni. V tehniki vezenja s križci bodo izvezli izbrani motiv.

Se vidimo v slovenskih muzejih in galerijah!