Nacionalni muzeji Slovenije

Ob praznovanju Mednarodnega muzejskega dne, na temo Muzeji in kulturna krajina, Vas vljudno vabimo na odprtje skupne razstave Nacionalni muzeji Slovenije

v torek, 17.5.2016 ob 11.30 na ploščadi Slovenskega etnografskega muzeja.

Z izbranimi podobami muzejskih predmetov in impresij iz bogatih in raznolikih muzejskih zbirk se predstavlja 12 slovenskih državnih muzejev: Narodni muzej Slovenije, Narodna galerija, Prirodoslovni muzej Slovenije, Slovenski etnografski muzej, Moderna galerija +MSUM, Tehniški muzej Slovenije, Muzej novejše zgodovine Slovenije, Slovenska kinoteka, Slovenski gledališki inštitut – Gledališki muzej, Muzej za arhitekturo in oblikovanje, Slovenski šolski muzej in Muzej krščanstva na Slovenskem.

Razstavo bo odprla gospa Jana Mlakar, v.d. generalne direktorice Direktorata za kulturno dediščino Ministrstva za kulturo RS.