Kulturni bazar 2016

Najdete nas na naslednjih dogodkih:

DRUGO PREDDVERJE Muzeji in galerije – delavnice
13.00–13.45  Rimska delavnica

Magister iz rimskega časa bo udeležencem pokazal način zapisovanja besedil v njegovem času.
Primerno za OŠ1, 2, za skupino do 20 udeležencev
Izvaja: Matej Prevc, Slovenski šolski muzej

DVORANA M3,4

13.30–15.00 Degustacija muzejskih delavnic, predstavitev in preskušanje muzejskih programov Sodelujejo: Slovenski etnografski muzej, Pomurski muzej Murska Sobota, Slovenski šolski muzej, Lutkovni muzej Ljubljana S programom želimo udeležencem omogočiti neposredno izkušnjo dejavne udeležbe v izbranih programih muzejskih ustanov. Celoten program bo potekal v dveh delih, prvi bo namenjen izkušnji »ustvarjanja«, ki bo v štirih muzejskih kotičkih potekala intervalno (štirikrat po petnajst minut), drugi del pa bo namenjen evalvaciji »degustiranega«. Poudarek bo na programih, namenjenih šolski populaciji različnih starostnih skupin.

DRUGO PREDDVERJE MUZEJI IN GALERIJE 9.00–9.45, 11.00–11.45, 13.00–13.45, 15.00–15.45 Pripovedi muzejskih predmetov Izvajajo: kustosi sodelujočih muzejev in galerij Del predstavitve slovenskih muzejev in galerij bo zasnovan kot razstavišče, v katerem bodo predstavljeni izbrani izvirniki in kopije muzejskih predmetov. Tako kot jih kustosi interpretiramo v naših muzejskih okoljih, jih bomo skušali povezati tudi v »razstavišču« Slovenske muzejske skupnosti na Kulturnem bazarju. Skozi strokovno vodenje/interpretacijo bomo sodelujoči kustosi muzejskih in galerijskih ustanov udeležencem omogočili izkušnjo dejavnega spoznavanja muzejskih predmetov.

Program za otroke in mladino

Program strokovnega usposabljanja

več o Kulturnem bazarju

Vabljeni na zanimive dogodke!