Z igro do dediščine

Slovenski muzeji in galerije bodo v Tednu otroka, od 4. do 10. oktobra 2010 pripravili različne razstave, pedagoške programe in druge javne prireditve (ustvarjalnice, demonstracije, dogodke, nastope, tekmovanja, natečaje), namenjene otrokom in družinam. Rdeča nit bo IGRA – igra kot način učenja, igra kot pedagoški pripomoček, igra kot sredstvo za spoznavanje in približevanje kulturne dediščine, igra skozi čas … Nekateri muzeji oz. galerije, med njimi tudi Slovenski šolski muzej, bodo razstavo oz. aktivnosti podaljšali.

Program v Slovenskem šolskem muzeju od 4. oktobra 2010 naprej, kot del pedagoške dejavnosti:

Šola nekoč in danes – "Sovica iz stare šolske torbe pripoveduje" Z lutko na igriv in zanimiv način po zgodovini šolstva

Otroci preko lutke - Sovice, ki govori iz stare šolske torbe na igriv način izvedo zanimivosti iz zgodovine šolstva.

“Blaže je utegnil v šolo le enkrat tedensko - doma je imel preveč dela, da bi jo redno obiskoval. Grajsko gospodično Kunigundo je privatni učitelj poučeval kar doma. Josipina je hodila v dekliško šolo, kjer so bile same deklice. Vsi so pisali na skrilasto tablico s kamenčkom in računali s pomočjo računala. Vendar sta Josipina in Kunigunda pisali tudi v zvezke s peresnikom.” Vse to in še več bodo mladi obiskovalci muzeja izvedeli v pripovedi z lutko in vodičem muzeja.