Brošura Pedagoška dejavnost 2010/2011

Spoštovana učiteljica, spoštovani učitelj!

Pred vami je nov katalog muzejskih pedagoških programov za šolsko leto 2010/2011.

V želji, da bi mladim obiskovalcem približali muzej in kulturno dediščino, ki jo ohranjamo, smo za vas predstavili vodstvo po naši stalni razstavi in občasnih razstavah, muzejske učne ure in muzejske delavnice. Prepričani smo, da bo predstavitev pedagoških dejavnosti v našem muzeju dobrodošel napotek pri načrtovanju vašega dela in da boste med njimi lahko izbrali take, ki so primerne za vaše učence oz. dijake.

Posebej bi vas radi opozorili na letošnje novosti:

-          Vodnikova  šola – Učna ura iz časa Ilirskih provinc leta 1811,

-          muzejska delavnica »lepopisanja«,

-          »Stara šolska torba pripoveduje« - vodstvo z lutko po stalni razstavi

za najmlajše (predšolski otroci, prva triada),

-          učni listi po stalni razstavi za 1., 2. in 3.  triado devetletke ter za srednješolce,

-          prenovljena spletna stran muzeja (še v pripravi) z možnostjo elektronskih prijav obiskov

(www.ssolski-muzej.si)

Pokličite nas, povprašajte po dodatnih informacijah ter si rezervirajte svoj termin!

Vsem, ki nas boste obiskali, želimo, da bi se pri nas prijetno počutili.

Nasvidenje v Slovenskem šolskem muzeju!